Hayko Cepkin-Türkiye’nin En İyi Sahne Performansçısı

Hayır bunu kafama göre tek seferlik izlediğim bir performansa dayanarak söylemiyorum. Bir çok şarkıcıyı tarzım olmasa bile canlı izleme şansına sahip oldum. Seda Sayan ve Mustafa Keser’i bile. Hatta ne alakaysa Sibel Can’ı bile… Ama ben hala bu kadar iyi bir sahne performansı sergileyen Türk bir şarkıcı görmedim.

Aslında Hayko Cepkin’i ilk kez 2007 Uludağ Üniversitesi Bahar Şenliklerinde izlemiştim. O zaman bana performansı çok uzak gelmişti. Daha sonra Rock’n Coke’da ve yine bir Uludağ Üniversitesi Bahar şenliklerinde daha izleme fırsatım oldu. Zannedersem de kendisini bir 10 yıldır canlı izleme şansına da sahip olamadım.

Ama bugün Edirne Pena’da izlediğim Hayko Cepkin aradan bunca yıl geçmesine rağmen performansının düşmesini bırakın 300 kişilik bir topluluğa bile muazzam bir gösteri sundu diyebilirim. Hatta kendisi de performansı sırasında “biz en iyisini yapana kadar en iyisi bu” diyerek aslında bu işe ne kadar kafa yorduğunu anlatmış oldu.

Kimileri gösterisini başka yerlerden aldığını(arakladığını)iddia etse de ben Türkiye’de kendisinden daha başarılı bir sahne yapan ikinci bir kişi daha görmedim. Ve yakın zamana kadar da göremeyeceğimden eminim.

Aşağıda 15 Mart 2019 tarihinde Edirne Pena’daki konserinden Bertaraf Et’i paylaşıyorum. Sanırım ne söylemek istediğimi daha açık anlatacaktır.

Bir Cevap Yazın

Your email address will not be published.